Myrorna Frölunda Torg
Second hand inredning, prylar och kläder för hela familjen
Frölunda torg, Göteborg
Nu finns Myrorna i köpcentrumet Frölunda Torg i Västra Frölunda, deras fjärde butik i Göteborg! Välkommen in och fynda prylar och kläder för hela familjen! Här hittar du jackor, skor, jeans, tröjor, skjortor, blusar, festkläder, barnkläder, sport- och fritidsutrustning, leksaker, väskor, mössor, tavlor och böcker. Det och en massa andra fynd såklart, och vi fyller på med nytt hela tiden.
Myrorna har sorterat och sålt second hand i över 125 år. Hela deras överskott går till Frälsningsarméns arbete för människor i utsatthet i Sverige.
Lämna in saker du inte använder
Har du rensat hemma? På Myrorna på Frölunda Torg kan du lämna in kläder och prylar som du inte längre behöver, precis som i alla Myrornabutiker. De tar emot både kläder, inredning och mindre möbler. Visste du även att vi har en gratis hämtningsservice, om du vill skänka många saker på en gång eller kanske stora möbler? Myrornabilen hämtar hos både privatpersoner och företag. Läs mer under Myrornabilen.